Soğuk buhar ( Cold vapour), atomik emilim spektroskopi ( atomic absorption spectroscopy-AAS ) ve atomik florosan spektroskopi (atomic flourescence spectroscopy-AFS) analiz prensipleri ile civanın, ortam basıncı ve ortam sıcaklığında buharlaşmasından faydalınılarak analizi yapılmasını sağlayan, suda ve gıdalarda civa miktarını belirlemeyi sağlayan yöntemdir.

mercurio-CV analiz cihazı, swiss-innotech tarafından suda bulunan civa miktarını belirlemek amacıyla geliştirilmiş bir analiz cihazıdır. Cihazın çalışma prensibi yukarıda açıklanan civa analiz yöntemi, cold vapour tekniğine dayanmaktadır. Analiz, EPA 245.2, EN12846, EN12338,CEN/TC 230, EN13806 vb standart ve yönetmeliklere uygun olarak yapılmaktadır.

mercurio-CV ile suda civa analizine, numunenin nitrik asid ve sulfirik asit yardımıyla parçalanarak civanın iyonize ( Hg+2 ye dönüştürme ) edilmesi ile başlanır. Sonrasında indirgenen ve buharlaştırılan civa, gold trap olarak adlandırılan bir amalgamatör sayesinde emilir ve bu emilim sırasında meydana gelen ışıma farklarının tespit edilmesi ile numune sudaki civa miktarı da tespit edilmiş olur.

mercurio-CV sayesinde sulardaki civa miktarını belirlemek 2-3 dakikalık hızlı bir işlemdir. Numune içindeki 0-1500 ng Hg ( Sıfır semboliktir, çok düşük miktarları sembolize eder ) için buharlaşma süreci uygulanabilir. Bu sayede, numune su içindeki çok düşük değerlerdeki civa bile ( <0.0005 µg/L ) tespit edilebilir. Mercurio-CV civa analiz cihazının en önemli avantajı çok düşük miktarlardaki civanın hızlı bir şekilde belirlenmesini sağlamasıdır.

Aynı zamanda, mercuiro-CV uygulamalarında, cihazın numune matrisindeki kirliliklere olan duyarlılığının düşük olması nedeniyle, analiz tekrarlanabilirliği yüksektir.

Opsiyonel olarak sunulan 36 ve 89 adetlik numune yerleştirme ekipmanı ile ( auto-sampler ) çok sayıdaki numunenin hızlı bir şekilde test edilmesi sağlanır. Yine opsiyonel olarak sunulan otomatik temizleme ekipmanı, analizlerden sonra sistemin temizlenmesi için geliştitilmiş yıkama ünitesi olarak düşünülebilir.

Özellikler
Teknoloji: CV-AAS ( Cold vapour teknolojisi)
CV-AFS ( Opsiyonel )
Numune Hacmi: 0,05 mL- 50 mL
Çalışma-Uygulama Aralığı: 0-1500 ng Hg
Saptama Limiti:  <0,0005 ng
Saptama konsantrasyonu: Yüksek konsantrasyonlar ve 0,0005µg/L den daha düşük konsatrasyonlara kadar
Onay: CE sertifikası
Direktif: EPA 245.2, EN12846, EN12338,CEN/TC 230, EN13806 vb uygunluk

Teknik Veriler
Güç Kaynağı: 220v – 240V /50Hz
Ekran: Dokunmatik
Boyutlar GxDxY: 32x46x40 cm ( Terminal dahil )
Ağırlık: 16 kg
Opsiyonel: Oto-numune Sistemi ( Auto-sampler)
Oto-temizlik ünitesi

Detaylı Bilgi İçin..
Kalibrasyon & Sertifikalandırma

Kalibrasyon & Sertifikalandırma


Teknik Servis, Bakım & Onarım

Teknik Servis, Bakım & Onarım