Toz, duman ve aerosollere karşı koruma sağlamak amacı ile kullanılan filtreli yüz maskeleri toz ve partikül maskeleri kapsamında FFP1, FFP2 ve FFP3 olarak 3 ana başlıkta toplanır. Gaz ve buhara karşı koruma etkisi olmayan bu tip maskelerin sınıflandırma ayrıntıları şu şekildedir.

FFP1: Düşük solunum dirençli bir solunum teknolojisi ile geliştirilen maskeler toksik olmayan ve elyaf birikimi oluşturmayan tozlardan korunma amacı ile kullanılmaktadır. Bulaş riskini 4 kez azaltır. Filtreleme etkinliği %80’dir.

FFP2: Ağırlıklı olarak maden endüstri sektöründe çalışanların kullandığı bu tip maskeler; duman, aerosol, katı ve sıvı parçacıklardan koruma sağlamayı hedefler. Orta seviyeye kadar toksik katı ve sıvı aerosollere karşı koruma sağlayabilmektedir. Bulaş riskini 10 kez azaltan bu maskelerin filtreleme etkinliği %94’dür.

FFP3: Kanser oluşturabilen yada radyoaktif madde, virüs ve bakterileri filtreleme özelliği olan bu maskeler zehirli toz, duman ve aerosoldan korumayı hedefler. Yüksek toksik etkili katı ve sıvı aerosollere karşı koruma sağlayabilmektedir. Bulaş riskini 20 kez azaltan bu maslekerde de filtreleme etkinliği %99,97’dir.

 

 

 

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin..
Tedarikçi Firmalar

Tedarikçi Firmalar


Kalibrasyon & Sertifikalandırma

Kalibrasyon & Sertifikalandırma


Teknik Servis, Bakım & Onarım

Teknik Servis, Bakım & Onarım