Everest Elektromekanik 2002 yılından bu yana Endüstriyel Parça Yıkama Sistemleri alanında, uzman mühendis kadrosu ile hizmet vermektedir. Üretimde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini hedef alan anlayışı ile çok kısa sürede Endüstriyel Parça Yıkama Sistemleri alanında, PLC Kontrollü, Robot Taşımalı, Tam Otomatik “Ultrasonik Yıkama” sistemleri , “Konveyör Bantlı Tünel Tip Yıkama Makinaları”, ve “Kabin Tip Basınçlı Yıkama Makinaları” üretiminde Türkiye’de lider, Avrupa’da tercih edilen bir firma konumuna ulaşmıştır.

Avrupa ülkeleri ağırlıklı olmak üzere dünya çapında 23 ülkeye ihracat yapan firmamızın ürettiği 1000 den fazla makina ve sistem bugün Türkiye sınırları dışında çoğunlukla Avrupa ülkelerinde kullanılmaktadır.
Everest Elektromekanik teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, teknolojisini sürekli yenilemekte, teknoloji üretmek için AR-GE bölümü ile üniversiteler arasında işbirliğine önem vermektedir.

Bu ARGE çalışmaları sonucunda ultrasonik yıkamada microişlemci kontrollü, multifrekans özellikli ürünleri geliştirmiştir. Üretimin her kademesinde ileri teknolojiyi kullanan eğitimli ve deneyimli Makina, Elektrik/Elektronik Mühendisleri ve teknik personeli ile ulusal ve uluslararası standartlarda ürün ve hizmet gerçekleştirmektedir.
ISO 9001-2008 belgesine sahip firmamız, ürünleri, satış öncesi ve satış sonrası mühendislik hizmetleri, her türlü “Ultrasonik ve Basınçlı Spray Yıkama Sistemleri” için teknik servis desteği sağlamaktadır.

Firmamız,,İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde, 40 şirket çalışanı ile 2000 m² kapalı, 500 m² açık alanda imalat faaliyetlerini sürdürmekte olup dünyada Endüstriyel Parça Temizleme Sistemleri konusunda lider markalardan biri olmayı hedeflemektedir.
ilgili link: http://www.everestmakine.com.tr

Detaylı Bilgi İçin..